Vinařství

13

Spolupracujeme zejména s nejlepšími vinaři v apelaci Douro. Jména jako Niepoort, Van Zeller, Olazabal či Ferreira jsou pojmem daleko za hranicemi Portugalska.

Je zajímavé, že ti nejlepší vinaři v Douru spolu úzce spolupracují, sdílejí know how a postupují také jednotně při promování tohoto vinařského regionu do světa. 

 
  • Douro

    Douro je dnes zřejmě nejzajímavějším vinařským regionem světa. Pomineme-li krásu přírodních scenérií údolí řeky Douro a staletími tříbenou kulturu pěstování vína a výroby portského a jedinečný terroir Doura, je to příběh vinařské revoluce v Douru, který plní stránky vinařských časopisů a blogů.

Revoluce v Douru a Douro Boys

Douro je dnes zřejmě nejzajímavějším vinařským regionem světa. Pomineme-li krásu přírodních scenérií údolí řeky Douro a staletími tříbenou kulturu pěstování vína a výroby portského a jedinečný terroir Doura, je to příběh vinařské revoluce v Douru, který plní stránky vinařských časopisů a blogů.

Ačkoliv je Douro vůbec první vyhlášenou apelací světa, je zdejší revoluce velmi čerstvá. Ten příběh v podstatě žijeme právě teď. Revoluce začala před 15 lety tím, že se hrstka mladých nadšených vinařů a enologů z údolí Doura rozhodla pro radikální krok výsadby nových vinic s tradičními portugalskými odrůdami a pro kultivaci starých smíšených vinic. Zavedli nové postupy pro pěstování révy, pro její kultivaci a pro sklízení. Zavedli zcela nové technologické postupy výroby vína a začali vyrábět vedle portského vína také vína normální, či chcete-li stolní, nebo tichá. Během 5-ti let uvedli na trh svá nová vína a byl to fenomenální úspěch. Kvalita byla výjimečná, charakter vín unikátní a znalci z oboru překvapením zapomněli na svá lety vybudovaná dogmata. Následovaly úspěchy na soutěžích a výstavách a skvělá hodnocení mezinárodních kritiků, jako jsou Robert Parker či WineSpectator magazine.

Celý tento úspěch má na svědomí vzpomínaná hrstka (tehdy) mladíků, kteří přijeli zpátky domů do Portugalska vyškolení z Francie a USA, aby zcela změnili pravidla vinařské hry v Portugalsku. Od té doby se jim říká Douro Boys. Tito „chlapci zakladatelé“ vládnou špičkovým portugalským vínům dodnes a jejich quinty jsou ty nejrespektovanější v Portugalsku, jejich věhlas ale sahá daleko za hranice. Obrovský úspěch mají po celém světě, ale zejména v USA, Anglii, Německu a pochopitelně i v Brazílii (bývalé portugalské kolonii). Douro boys jsou Cristiano Van Zeller (Quinta do Vale D.Maria), Francisco Olazabal (Quinta do Vale Meao), Dirk Niepoort (Niepoort Vinhos a Quinta Morgadio da Calçada), Francisco Ferreira (Quinta do Vallado) a Jorge Roquette (Quinta do Crasto).

My v Portugalmarket nabízíme zcela unikátní výběr vín zaměřený právě na příběh revoluce v Douru a exkluzivně dodáváme vína Douro Boys a jejich následovatelů, v České republice. Podobný koncept neexistuje nikde v Evropě, s výjimkou Anglie.  Nyní vy již nemusíte kupovat od mnoha různých dodavatelů, často z několika zemí.

NEJLEPŠÍ VÍNA PORTUGALSKA

NEJLEPŠÍ VÍNA PORTUGALSKA

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení