Van Zeller

van-zellerCristiano van Zeller opustil Quintu do Noval, kde byl spoluvlastníkem a ředitelem, v roce 1993. V roce 1995 koupil první vinici (Quinta de Vale da Mina), ke které v roce 1996 přidal Quintu do Vale Dona Maria. Quintu, kterou vlastnila rodina jeho ženy Joany přes 200 let.

Tato velmi stará 10 hektarová quinta s rostlinami více než 50 let starými se rozkládá na jiho-jiho východních svazích v údolí řeky Torto přímo v srdci údolí Doura.

Bylo jasné, že bude quintu potřeba renovovat a restrukturalizovat. Quinta však nabízela fantastický potenciál především díky starým vinicím s tradičními odrůdami Tinta Amarela, Rufete, Tinta Barroca, Tinta Roriz, Touriga Franca, Touriga Nacional, Sousão a dalšími. To přesvědčilo Cristiana, aby quintu koupil.

Ačkoliv rok 1996 nebyl příliš dobrý, první vína se ukázala jako velmi dobrá. jak červená, tak portská vína byla velmi koncentrovaná se skvělými tříslovinami. Po určitém zrání v dřevěných sudech byla vína harmonická s dlouhým finišem. Oba typy vín byly šlapány tradičně v lagarech. portská byla prodána Niepoortu a červené bylo zalahvováno a uloženo do skladu.

První nečekaný úspěch a reakce trhu udělala na Cristiana velký dojem a vytvořil 15-ti letý plán renovace quinty.

Dnes má quinta celkem 40 hektarů (3,5 bylo osázeno v roce 2004, 1,5 hektaru v roce 2007 a dalších 6 hektarů velmi starých rostlin bylo koupeno). Mezitím byl postaven penzion a přestavěny staré lagary. Nově byl vybudován sklep pro zrání a lisovna.

Quinta do Vale Dona Maria se od vintage roku 1997 stala přesvědčivou a úspěšnou quintou. Všecha červená vína jsou šlapána tradičním způsobem. Průběh fermentace je automaticky řízen v nerezových nádržích.

Vína mají hlubokou tmavou barvu jsou velmi koncentrovaná s charakterem vyzrálých taninů a silným ovocným finišem. Vína zrají 12 až 24 měsíců ve francouzských dubových sudech. Nejlepší doba pro pití je několik let po nalahvování.

Všechna vína a portská vína jsou nefiltrovaná nebo filtrovaná těsně před lahvováním.

Mladá enoložka Sandra Tavares da Silva je zodpovědná za kvalitu vín Quinty do Vale Dona Maria.

Cena

10901091
110901091
Vale D. Maria Vintage Port 2003
1 090 Kč
 
Detail
Skladem
1 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem

Zpět do obchodu

NEJLEPŠÍ VÍNA PORTUGALSKA

NEJLEPŠÍ VÍNA PORTUGALSKA