Vale Me

vale-meaoTento významný statek byl posledním velkým úspěchem Dony Antónie Adelaide Ferreiry. V roce 1877 nakoupila 270 hektarů pozemků od města Vila Nova de Foz Côa, postavila budovu a započala s kultivací vinic.

Dnes je quinta vlastněna jejím pra-pravnukem Francisem Javier de Olazabalem, dřívejším prezidentem firmy A.A. Ferreira, které dříve pravidelně prodával hrozny. V roce 1998 se Francisco (Vito) Olazabal rozhodl zkusit štěstí a stal se nezávislým. Odešel z Ferreiry a spolu se svým synem Franciscem (Xito) Olazabalem začal budovat svoji quintu.

Zajímavý, sto let starý, sklep se žulovými stěnami a střechou z kaštanového dřeva byl kompletně zrenovován a vybaven nejnovejšími technologiemi. Všchny práce probíhaly tak, aby nenarušily historickou hodnotu staré budovy.

Staré žulové lagary jsou znovu používané. Jen s tím že došlo k jejich zmenšení.

67 hektarů quinty je použito pro vinice s různým podložím: břidlice a žula s naplaveným štěrkem. Půdní složení není pro Douro typické a přispívá ke komplexnosti vín. Odrůdy jsou vysazovány v blocích: Touriga Nacional 40%, Tinta Roriz 30%, Touriga Franca 15%, Tinta Amarela 5%, Tinta Barroca 5% a Tinto Cão 5%. Nyní probíhá osazování dalších 13 hektarů a dalších 7 bude osazováno přístí rok.

První prodejní vína jsou z „Vintage“ roku 1999. Byla velmi pozitivně přijata zahraničním tiskem a rychle přitáhla pozornost znalců. Stejný úspěch pravidelně slaví s každým dalším ročníkem.

Žádné produkty značky Vale Me nebyly nalezeny...

NEJLEPŠÍ VÍNA PORTUGALSKA

NEJLEPŠÍ VÍNA PORTUGALSKA

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení