Vale Me

vale-meaoTento významný statek byl posledním velkým úspěchem Dony Antónie Adelaide Ferreiry. V roce 1877 nakoupila 270 hektarů pozemků od města Vila Nova de Foz Côa, postavila budovu a započala s kultivací vinic.

Dnes je quinta vlastněna jejím pra-pravnukem Francisem Javier de Olazabalem, dřívejším prezidentem firmy A.A. Ferreira, které dříve pravidelně prodával hrozny. V roce 1998 se Francisco (Vito) Olazabal rozhodl zkusit štěstí a stal se nezávislým. Odešel z Ferreiry a spolu se svým synem Franciscem (Xito) Olazabalem začal budovat svoji quintu.

Zajímavý, sto let starý, sklep se žulovými stěnami a střechou z kaštanového dřeva byl kompletně zrenovován a vybaven nejnovejšími technologiemi. Všchny práce probíhaly tak, aby nenarušily historickou hodnotu staré budovy.

Staré žulové lagary jsou znovu používané. Jen s tím že došlo k jejich zmenšení.

67 hektarů quinty je použito pro vinice s různým podložím: břidlice a žula s naplaveným štěrkem. Půdní složení není pro Douro typické a přispívá ke komplexnosti vín. Odrůdy jsou vysazovány v blocích: Touriga Nacional 40%, Tinta Roriz 30%, Touriga Franca 15%, Tinta Amarela 5%, Tinta Barroca 5% a Tinto Cão 5%. Nyní probíhá osazování dalších 13 hektarů a dalších 7 bude osazováno přístí rok.

První prodejní vína jsou z „Vintage“ roku 1999. Byla velmi pozitivně přijata zahraničním tiskem a rychle přitáhla pozornost znalců. Stejný úspěch pravidelně slaví s každým dalším ročníkem.

Žádné produkty značky Vale Me nebyly nalezeny...
Zpět do obchodu

NEJLEPŠÍ VÍNA PORTUGALSKA

NEJLEPŠÍ VÍNA PORTUGALSKA