Symington

symingtonSymington Family jsou potomci Andrew James Symingtona a Beatrice Atkinsonové, kteří se vzali v Portu roku 1891. Andrew James přijel do Porta ze Skotska roku 1882 a Beatrice byla potomkem Johna Atkinsona, který žil v Portu od roku 1814. Její otec a strýc byli obchodníci s portským. Z matčiny strany byla potomkem Waltera Maynarda, producenta portského ze 17. století, který se oženil s Leonor da Silva Mourovou z Porta. Walter Maynard byl v roce 1659 anglickým konzulem v Portu a jedním z úplně prvních obchodníků s porstkým. V archivech města Porto je doloženo, že roku 1652 dovezl 39 sudů portského. Je to vůbec druhá (s rozdílem jednoho roku) dodávka britského obchodníka.

Následujících 300 let hráli předci Symingtonů významnou roli v hostorii obchodu s portským. V roce 1800 otec Beatrice John Whistley Atkinson pracoval mnoho let s legendárním baronem Forresterem. Od poloviny do konce 19. století byli její strýc Edward Atkinson a syn Latimer po sobě jdoucími generálními manažery firmy Smith Woodhouse. Tedy v době, kdy Douro devastovaly oidium a phylloxera. V roce 1882 začal Andrew James Symington pracovat s Graham's, v té době šlo o obchodní firmu a producenta portského, a po několika letech se osamostatnil jako dovozce portského.

Kolem roku 1905 Andrew James Symingtom byl partnerem v Warre & Co a v roce 1912 se díky výměně podílu stal partnerem v Dow's Port. Andrew James a jeho 3 synové Maurice, John a Ron, kteří byli narozeni a vychováni v Portugalsku, pomohli obnovit pozici portského na světových trzích po první světové válce. Bratři byli zodpovědní za přesázení a rozvoj jejich 3 quint v Alto Douro: Bomfim, Zimbro a Senhora de Ribeira. Tyto vinice se staly modelem pro celý region.

Po druhé světové válce se nová generace Symingtonů, Michael, Ian a James, zasoužila o popularizaci vintage portských na světových trzích. Dosáhli toho v době, kdy spousta ostatních producentů a obchodníků prodávala své firmy, protože neviděli žádnou budoucnost. Během 40. a 50. let tvrdě pracovali, aby jejich firma vůbec přežila, aby obnovili vinice v údolí Doura a aby dále portské popularizovali.

K Michaelovi, Ianovi a Jamesovi se později přidali Peter a Amyas. V 60. letech 20. století byli průkopníky ve vývoji výrobních technik vína a způsobu pěstování vína. Kromě mnoha dalšího začali pracovat s řízením teploty během fermentace - klíčovou nutností pro výrobu prvotřídních vín.

Dnes Symingtonům patří 25 quint s celkovou plochou 1769 hektarů. 940 hektarů je osázeno vinnou révou.

Kromě portského firma Symingtonů vždy produkovala, především pro vlastní potřebu a pro své přátele, i červená a bílá vína. V roce 1999 se rodina rozhodla nabídnout tato vína i širší veřejnosti. Vína patří ke špičce a pravidelně dostávají vysoká hodnocení.

Žádné produkty značky Symington nebyly nalezeny...
Zpět do obchodu

NEJLEPŠÍ VÍNA PORTUGALSKA

NEJLEPŠÍ VÍNA PORTUGALSKA