Obchodní podmínky

Firma Portugalmarket s.r.o., se sídlem Praha-Kunratice, K Zelené louce 1326/50, PSČ 148 00, C 155281 vedená u rejstříkového soudu v Praze, datum vzniku:28.08.2009 IČO:28950402.

Internetový obchod Portugalmarket nabízí svým zákazníkům špičkovou portugalskou gastronomii za rozumné ceny.Dodáváme to nejlepší z portugalského vína, portského, olivového oleje a delikates.

Dodáváme standardně zákazníkům v Česku a na Slovensku. Zákaznící ze zahraničí se na nás mohou obracet telefonicky nebo mailem a ve většině případů jsme schopni nalézt uspokojivé řešení.

 

Forma objednávek:

Objednávky je možné učinit online v rámci e-shopu a dále písemnou, či elektronickou formou na kontaktní místo společnosti (Portugalmarket s.r.o., K Zelené louce 1326/50, Praha 4, 14800, info@portugalmarket.eu), případně telefonicky na telefoním čísle 773 337 322.

Objednávka bude po obdržení písemně potvrzena.Nákup v internetovém obchodě Portugalmarket je možný pro registrované i neregistrované zákazníky. Pokud se zaregistrujete, budou vaše nákupy sčítány a mohou na ně tak být uplatněny objemové a věrnostní slevy.
Vína, portská vína, oleje a delikatesy lze objednávat i v minimálních množstvích, tj. od 1 lahve / 1 ks.

Úhrada objednávek:

 • V hotovosti při osobním převzetí
 • Dobírkou
 • Bankovním převodem
 • Platba platební kartou online

Při zvolení možnosti platby bankovním převodem Vám pošleme fakturovanou částku s číslem našeho účtu. Zboží Vám bude dodáno po připsání fakturované částky na náš účet. V případě vyprodání skladové zásoby Vás kontaktujeme a navrhneme náhradní variantu v dodávce zboží. Na základě elektronické objednávky přijde zpět e-mailem automatické potvrzení Vaší objednávky a je vystavena faktura, kterou obdrží zákazník při převzetí dodávky.

Platba platební kartou je přístupná pro zákazníky s platebními kartami vydanými v České nebo Slovenské republice. V okamžiku zaplacení není částka automaticky stržena z vaší karty, je pouze zablokována. Pokud objednané zboží nemáme skladem či je vyprodáno a dojde ke změně objednávky, je vám následně účtována a stržena koncová cena objednávky. Pokud by změněná objednávka byla vyšší než ta původní, musí se proces objednání zopakovat a původní transakce z platební karty je zrušena.

 

Daňový doklad

Faktura (daňový doklad) vystavená společností Portugalmarket s.r.o. za objednané zboží, je zároveň dodacím listem a je se zbožím doručena na uvedenou dodací adresu.

 

Cena

Ceny jednotlivých položek se řídí aktuálním ceníkem Portugalmarket, s.r.o., dodavatel si vyhrazuje právo možnosti jejich aktuálních změn. Ceny jsou platné v momentě uskutečnění objednávky.

 • Víno: Ceny jsou uvedeny v Kč/1 láhev, VČETNĚ DPH (21 %)
 • Portské víno: Ceny jsou uvedeny v Kč/1 láhev, VČETNĚ DPH (21 %)
 • Olivový olej: Ceny jsou uvedeny v Kč/1 láhev, VČETNĚ DPH (15 %)
 • Delikatesy: Ceny jsou uvedeny v Kč/ks, VČETNĚ DPH (15 %)
 • Bonusy a slevy

Věrnostní slevy

Naši stálí zákazníci obdrží při pravidelném odběru (minimálně 5 objednávek s cenou aspoň 5.000 Kč) stálou slevu 10% na běžnou nabídku a 5% na zvýhodněné nabídky (po množstevních slevách).

Množstevní slevy

 • Základní maloobchodní cena s DPH (Kč) – nepožadujeme žádný minimální odběr.
 • Zvýhodněná cena pro fyzické osoby s DPH (Kč) - sleva 10% - podmínkou je hodnota jedné objednávky rovná nebo vyšší než 10.000 Kč

Velkoobchod

Velkoobchodní cena bez DPH (Kč) - podmínkou je minimální odběr po 6 lahvích stejného typu vína (tzn. odběr po kartonech). Nabídka je určena pro podnikatele - koncové prodejce.

 

Doprava a doručení zboží

Zajištění kurýrní službou

Po celé České i Slovenské republice

 • Doprava standard - doručení zboží v běžné pracovní době 8 - 17 hod - doprava je zajišťována prostřednictvím kurýrní služby InTime s telefonickým kontaktem zákazníka, zajištěním výběru hotovosti, doručením zboží do 3 pracovních dnů, případně i do patra. Při objednávce vyšší než 8 000 Kč vč. DPH je doprava zdarma, při objednávce nižší než 8 000 Kč je účtováno dopravné ve výši 200 Kč. Při využití platby dobírkou není účtován žádný poplatek.

Distribuce zajišťována prostřednictvím profesionální kurýrní služby InTime s telefonickým kontaktem zákazníka, doručením zboží do 3 pracovních dnů od objednávky a zajištěním výběru hotovosti. Pokud není adresát zastižen, je kontaktován následně telefonicky a je dohodnut náhradní termín dodání (důležité uvést používané telefonické spojení) a vybral adresu dodání, kde bude v rámci této pracovní doby (8- 17) k zastižení.

Každá zakázka má svůj jedinečný kód - variabilní symbol. Tento kód můžete použít jak pro platbu převodem, tak i pro sledování vaší zakázky. Na adrese www.intime.cz  zadáte tento kód do políčka sledování zásliky - "číslo zásilky" a zjistíte, kde právě váš balíček je.

 

Osobní odběr

Zboží je možné vyzvednout přímo v našem skladu na adrese:

AZ Logistika, Do Čertous 2620/11 PRAHA 20 - HORNÍ POČERNICE 193 00 PRAHA 913

Pracovní doba skladu je 9-16 hod. v pracovní dny.

V případě jakýchkoli dotazů či problémů spojených s dopravou nás kontaktujte na:
info@portugalmarket.eu 

 

Vlastnická práva

Vlastnická práva na dodané zboží přecházejí na kupujícího až v okamžiku zaplacení plné kupní ceny.

 

Reklamace a odstoupení od smlouvy

Odstoupení od smlouvy

Soukromá osoba dle s § 53 a § 54 Obč.zák. má možnost odstoupit od smlouvy uzvařené s internetovým obchodem do 14 dní od převzetí zboží.

Postup při odstoupení od smlouvy kontaktujte nás a písemně uveďte, že žádáte o odstoupení od smlouvy s uvedením čísla dodacího listu, data nákupu a čísla Vašeho účtu pro vrácení peněz. V případě, že zboží bylo již zákazníkem převzato, je nutné zaslat jej spolu s dokladem o koupi zpět na vlastní náklady na adresu sídla společnosti. Zboží musí být kompletní, nepoškozené a funkční, ve stavu, v jakém jste jej převzali při dodávce. Neposílejte zboží na dobírku, doporučujeme vám zboží pojistit.

Reklamace z důvodu dodání zboží poškozeného, nekompletního. Prosím,  kontaktujte nás ihned po zjištění závady. Pro úspěšné posouzení kvality reklamovaného vína, portského vína či oleje je podmínkou dodat k posouzení minimálně 2/3 původního obsahu láhve.

Naše firma neručí za vady způsobené nevhodným skladováním nebo manipulací s vínem ze strany zákazníka.

V případě oprávněné reklamace má zákazník právo na náhradu poštovného v nutné výši.

Spotřebitel nemá nárok na náhradu svých nákladů spojených s vyřízením reklamace a současně ani prodejce nemá nárok na náhradu nákladů, které vznikly na jeho straně (pokud se ze strany spotřebitele nejednalo např. o opakovanou bezdůvodnou reklamaci, u které se již dá dovozovat, že se z jeho strany jednalo o zneužití práv).

Závaznou objednávku je možné ze strany zákazníka zrušit pouze pokud se zákazník rozhodne zrušit objednávku před expedicí zboží, toto možné provést po osobní dohodě s dodavatelem elektronickou formou (info@portugalmarket.eu), nebo telefonicky (+420 773 337 322).

Kupní cena nebo její část bude zákazníkovi vyplacena v nejkratším možném termínu, nejpozději však do 30 dnů po vrácení zboží.

Pokud zákazník zjistí poškození zboží po převzetí, má 2 dny na uplatnění reklamace ode dne doručení zboží u dodavatele nebo kurýrní služby.

Pokud zákazník odmítne přijmout poškozené zboží, je s ním sepsán reklamační protokol a další vyřízení reklamace probíhá ve spolupráci s dodavatelem a kurýrní službou s termínem na vyřízení do 30 dnů.

Zákazník se může o stavu a výsledku reklamace informovat na e-mailu: info@portugalmarket.eu nebo na tel. čísle:

Doporučujeme, aby si zákazník zkontroloval dodávku ihned při převzetí zboží.

 

Rozpor s kupní smlouvou

V případě, že věc při převzetí kupujícím není ve shodě s kupní smlouvou, tedy, že je zejména bez vad, má kupující právo na to, aby prodávající bezplatně a bez zbytečného odkladu věc uvedl do stavu odpovídajícího kupní smlouvě, a to podle požadavku kupujícího buď výměnou věci, nebo její opravou; není-li takový postup možný, může kupující požadovat přiměřenou slevu z ceny věci nebo od smlouvy odstoupit. To neplatí, pokud kupující před převzetím věci o rozporu s kupní smlouvou věděl nebo rozpor s kupní smlouvou sám způsobil.

Rozpor s kupní smlouvou, který se projeví během šesti měsíců ode dne převzetí věci, se považuje za rozpor existující již při jejím převzetí, pokud to neodporuje povaze věci nebo pokud se neprokáže opak. V případě rozporu zboží se smlouvou má spotřebitel nárok na tzv. zjednání nápravy a to:

 • přiměřeným snížením kupní ceny
 • náhradním dodáním zboží
 • odstoupením od smlouvy

 

Záruka

Po dodání dodavatel neručí za škody způsobené nevhodným skladováním nebo zacházením se zbožím ze strany zákazníka.

Jsou uznány pouze prokazatelné senzorické závady kvality vín, a to při navrácení většiny obsahu láhve. Ze strany dodavatele jsou víno a destiláty skladovány v optimálních podmínkách, částečně v klimatizovaném prostoru a díky vysoké obrátkovosti zboží je zajištěna jeho čerstvost. Záruční lhůta začíná běžet převzetím věci kupujícím.

Trvanlivost a ročníky vín

Trvanlivost jednotlivých druhů vín a destilátů je individuální. Optimální dobu spotřeby a případnou dobu archivace uvádíme u každého vína zvlášť, u likérů je ideální doba spotřeby uvedena na lahvi.

Kvalitní víno jako přírodní produkt každým rokem změní ročník, při širokém sortimentu vín může docházet ke změnám rychleji, než se stačí aktualizovat internetová nabídka. Pokud dojde ke změně ročníku v době objednávky, je automaticky dodán ročník následující. V případě, že kupující trvá na uvedeném ročníku a jiný nechce, musí toto výrazně označit do poznámek pod objednávku.

Změny obchodních podmínek

Platební, dopravní, reklamační, úvěrové a termínové podmínky se řídí platnými obchodními podmínkami společnosti Portugalmarekt s.r.o. a jejich autorizovaných distribučních partnerů. Portugamarket, s.r.o. si vyhrazuje právo změny cen a ročníků nabízených vín dle aktuální platné nabídky. Dodavatel si vyhrazuje právo obchodní podmínky měnit. Změněné podmínky oznámí vhodným způsobem na internetových stránkách.

Ochrana osobních údajů

Informace o zákaznících jsou uchovávány v souladu s platnými zákony České republiky, zejména se zákonem o ochraně osobních údajů č. 101/2000 Sb. ve znění pozdějších dodatků a předpisů. Slouží výhradně pro vnitřní potřebu společnosti Portugalmarket, s.r.o. a nejsou poskytovány třetím osobám. Zákazník může požádat o výmaz osobních údajů z databáze Portugalmarket e-mailem na adrese: info@portugalmarket.eu nebo telefonicky na čísle 773 337 322.

Ochrana autorských práv

Veškeré uveřejněné podklady na internetovém obchodu www.portugalmarket.eu (fotografie, textový obsah) jsou chráněny autorským zákonem č. 121/2000 Sb. a ochrannou známkou. Použití výše uvedených podkladů je možné pouze se souhlasem společnosti Portugalmarket s.r.o.

Zpět do obchodu

NEJLEPŠÍ VÍNA PORTUGALSKA

NEJLEPŠÍ VÍNA PORTUGALSKA