Vallado Reserva 2012

Vlajková loď vinařství Vallado, víno vysoce ceněné kritiky. Zkuste, pochopíte.


Degustační poznámky
Silně koncentrované aroma s tóny dubu, balsamica, přezrálých švestek, kávy a tabáku. V chuti elegantní, plné a zralé víno se sametovými taniny. Všudypřítomné červené ovoce. V závěru chuť přechází v silný a trvalý konec ala capuccino. Velké, komplexní víno.

 

WS:

"Rafinované červené, oplývající silně koncentrovanou chutí červených malin, blum, rybízu a třešňového koláče. Je skutečně krácně vybalancované s jemnými tóny mocca a čokolády, které jsou kryty sametovými tříslovinami a podpořeny bohatou krémovitostí. Skvělé bude až do roku 2018."

RP:

The 2008 RESERVA is 25% Touriga Nacional (from 10-15 year old vines) and 75% an old vines field blend (from 80+ year old vines) aged in new French oak for 17 months. This is a superb Reserva, built for the long haul, with powerful tannins and some astringency on the finish, a worthy competitor to the fine ’07 Reserva, making this a formidable one-two punch from Vallado. It has the best mid-palate concentration of this group of wines, and it should hold up to the tannins. The wine is already—partly!-- absorbing the oak, and seems better balanced the longer it airs out. It drank nicely the next day. Pointed and likely to develop quite well, this is a rather fine performance from Vallado.

900 Kč
Skladem

Popis produktu není dostupný

Kód Kód: 33
Jméno značky: Vallado
Kategorie: Červené
Země: Portugalsko
Oblast: Douro
Klasifikace: DOC
Odrůdy: Tinta Roriz, Tinta Amarela, Touriga Franca
Obsah alkoholu: 14,5%
Ročník: 2012
Objem: 750ml
Nejlepší k pití: 2015–2030
Hodnocení: Wine Enthusiast: 95 WineSpectator: 94
Zpět do obchodu

NEJLEPŠÍ VÍNA PORTUGALSKA

NEJLEPŠÍ VÍNA PORTUGALSKA